Δευτέρα, 30 Μαρτίου 2015

Σε έναν πολύ σωστά οργανωμένο αγώνα, με πολύ κέφι και έντονο ανταγωνισμό, ο Ανέστης Κουρμπέτης (FS 01), ο Δημήτρης Αλεξίου (TE 02) και ο Θοδωρής Χρυσάκης (TE 02) έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό.

Ο Ανέστης Κουρμπέτης τερμάτισε πρώτος στην κατηγορία του και κατέκτησε την 2η θέση στην γενική κατάταξη τερματίζοντας σχεδόν ταυτόχρονα με τον αθλητή της 1ης θέσης. Στην ίδια κατηγορία με τον Ανέστη και ταξιδεύοντας για ακόμα μια φορά από την Μυτιλήνη, ο μικρός της παρέας, Δημήτρης Αλεξίου έδειξε την αξία του τερματίζοντας 5ος! Ο Θοδωρής Χρυσάκης μπορεί να μην κατέκτησε κάποια διάκριση γιατί χάθηκε κατά την διάρκεια αλλά το ταξίδι του από την Πάρο άξιζε την συμμετοχή στον αγώνα!

Συγχαρητήρια παιδιά! Επόμενος αγώνας για τον Ανέστη ο «XCO: UCI – Salcano MTB Cup» την Κυριακή 05/04/15 στον Υμηττό Αττικής.