Πέμπτη, 12 Μαϊος 2016

Ο αγώνας στέφθηκε με μεγάλη επιτυχία, με την συμμετοχή 140 αθλητών από όλη την Ελλάδα. Οι συμμετέχοντες, με σύμμαχο τον καλό καιρό, είχαν να αντιμετωπίσουν μια διαδρομή 32 χιλιομέτρων, με υψομετρικά έως και 1000μ, με πολλά τεχνικά σημεία.

Ανάμεσα στους αθλητές που συμμετείχαν ήταν ο Ανέστης Κουρμπέτης, που κατέκτησε την 1η θέση τόσο στην κατηγορία του όσο και στην γενική κατάταξη, τρέχοντας με BMC FS 01. Στην ίδια κατηγορία ο Αργύρης Θαλάσσης, με Niner AIR 9 RDO τερμάτισε 14ος. Ο Στέργιος Παπαδόπουλος, με Niner JET 9 RDO, τερμάτισε 1ος στην κατηγορία του, ο Ηλίας Πλόκας, με Niner AIR 9 RDO ήρθε 7ος στην κατηγορία του και ο Δημήτρης Κακούρης, επίσης με Niner AIR 9 RDO, 10ος στην δική του κατηγορία.

Συγχαρητήρια σε όλους! Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για την Κυριακή 15 Μαϊου 2016 στην Οίτη!